Eladó lakás xviii kerület budapest

Stephen King Az Könyv Vélemény / Stephen King Legjobb Könyvei...Szerinte - Index Fórum

ellenére is stílusos, félelmetes és borzasztóan szórakoztató, bőven megéri kipengetni érte a kissé vaskosabb összeget is, és végigrágni magunkat a több mint ezer oldalon. Nagyszerű, erősen javallott könyv, melyet azonban mégiscsak az eposzi hossza, illetve a már említett túlzó obszcenitása miatt nem vennék ismét a kezembe. Persze ki tudja, talán egyszer majd mégis. Ti is tegyetek vele egy próbát, főként akkor, ha tudni szeretnétek, milyen, amikor mind lebegnek idelenn...

Teljes film

A kívülálló A Mr. Mercedes - Aki kapja, marja - Agykontroll trilógia után Stephen King - vagy ahogy rajongói... Törzsvásárlóként: 408 pont Szállítás: 1-3 munkanap AZ 1-2. Heten voltak. Hét kiskamasz barát, akiknek szembe kellett szállniuk a városukat terrorizáló rémmel... 759 pont Kedvencek temetője Dr. Louis Creed, a fiatal orvos kitűnő állást kapott: a Maine-i Egyetem rendelőjének lett a... 379 pont Csipkerózsikák Stephen King és Owen King szuperprodukciójában, apa és fia közösen írt könyvében a fő kérdés: mi... Mr. Mercedes Kontroll. Káosz. Sötétség. Egy pangó közép-nyugati kisvárosban, a fagyos kora hajnali órákban... 360 pont Lisey története Lisey Debusher Landon huszonöt év házasság után vesztette el férjét, Scottot, aki több díjjal... 503 pont Az írásról 1999-ben bejárta a világsajtót a hír: Stephen Kinget elütötte egy kisteherautó, s a népszerű író... 343 pont Emelkedés - A coloradói kölyök Castle Rock kisvárosában él az Emelkedés főszereplője, Scott Carey, az elvált belsőépítész.

Viszont ezzel a kötetével átlépte ezt a határt, őszintén szólva nálam még áll a karácsonyfa és bizony teljes pompájával égettem egész éjjel az égőket rajta, mert csak így tudom nyugodtan átvészelni azt a kemény két órát alvással. :D Maga a gonosz "csodálatos" karakter. Nem tudom milyen lehet a történetből készített film, de most már pont ezért, nagyon kíváncsi vagyok rá, mert ha csak rá gondolok a hideg futkos a hátamon, ezt pedig nagyon szeretem. Igen tudom kicsit beteges, de aki engem ki tud akasztani díjat érdelem. :) A gyerekeket nagyon megkedveltem, de végig úgy éreztem a történet csúfot űz belőlem, valami groteszk vonzalmam volt a cselekmény szállal és mégis taszított egyben. Szerencsére nem kell sokat várni, pár fejezet után arcul csap az első komolyabb történés, szinte levegőt sem mertem venni, csak pislogtam…. Hogy igazán átérezzem, meg kellett emésztenem az olvasottaket és meg kellett értenem, hogy az Az jóval több, mint gyermeki énünk rettegett szörnyűségeinek életre keltésével összemosott olcsó horror-sztori.

Ezúttal felrúgtam a szabályaimat: először filmben láttam, és csak utána olvastam el az Azt. Erre is csak azért kerülhetett sor, mert a filmet megelőző hatalmas hype miatt már a premier napján úgy éreztem, hogy a moziban a helyem. A film megnézése után pedig már tudtam, hogy a könyvet is muszáj elolvasnom. Soha (de tényleg: soha) nem fordult még velem elő, hogy egy film megnézése után a moziból kisétálva úgy éreztem, hogy életem egyik legjobb filmjét láttam, amit legalább még egy tucatnyi alkalommal ismét meg fogok nézni, és nincs igazság a földön, ha 20-30 év után nem válik klasszikussá a film. A sztori dióhéjban 7 fiatal kis srácról szól, akik szembeszállnak a félelmetes és elpusztíthatatlannak tűnő Azzal, aki 25 évente bukkan elő és szedi áldozatait Derry városában. A sulis gyerekek, akiknek szintén meggyűlik a bajuk Azzal, mind az iskolai társadalom kitaszítottjai: az egyiket azért csúfolják, mert túlsúlyos, a másikat azért, mert dadog, a harmadikat pedig azért, mert zsidó. A csapat egyetlen lánytagja Beverly, akibe (csodák csodájára) az összes fiú fülig szerelmes.

A Tortúra mindezek mellett egy fejlődésregény is, Paul Sheldon, a nárcisztikus önimádó író személyiségének kibontakozása és lágyulása az átélt borzalmak hatására, valamint a sikeres ember, és az őt sikeressé tevő rajongó pszichológiai kórtörténete is egyben. Tortúra 8. Borzalmak városa King második regénye főállású íróvá válását követően született, eredetileg a Második eljövetel címet viselte, mely igazán szimbolikus, ha belegondolunk. King gyakorlatilag nem tett mást, mint megragadta Bram Stoker jól ismert Dracula -történetét, és megírta belőle a saját verzióját az 1970-es évek kisvárosi Amerikájába helyezve a történetet. Ben Mears, sikeres író története mintegy szembenézés saját származásunkkal, saját gyökereinkkel, és a minket egy életre meghatározó gyermekkori élményekkel. A Borzalmak városa az első kísérlet King későbbi ars poeticájának és visszatérő témájának, a kisvárosi életnek a bemutatására, tele lecsúszott, züllött és groteszk alakokkal, problémás családi kapcsolatokkal, melybe éppen ezért először szinte észrevétlenül simulnak bele az emberalakot öltött szörnyek.

:) Beatrix 'Rpee 2016. 08. 06 29433 Sziasztok! Ha valakit érdekel, a Dark Tower angol könyveimet talán eladom, ajánlatokat küldhettek. A könyvekről annyit, hogy ezek keménykötésű, egyszer/félszer olvasott, gyönyörű színes illusztrációkat tartalmazó, új állapotban lévő könyvek. Az I - IV kötetek VIKING kiadó által kiadottak, A V -VII kötetek pedig a GRANT kiadótól vannak. A design nagyon hasonló, a könyvespolcon totál egy sorozatnak néz ki; elég tetszetős darabok, nem véletlenül a Shakespeare kötet mellett tartom őket:) Külön nem eladók, az együttes árat még nem határoztam meg, de így elsőre 70e Ft-ra saccolom. Majd ha konkretizálom, felteszem a vaterára... Solyom3 2016. 07. 18 29431 Helló! Nem King, de tudja valaki mi a címe Koontz azon regényének, ahol egy férfi és egy fiú utazik kocsival, és valaki üldözni kezdi őket. Csak ennyire emlékszem. Köszi előre is! 0101011 2016. 20 -1 0 29430 Emlékszik még valaki arra ki volt Stephen King, vagy már csak a régi olvasók cserélgetik egymás közt műveit/nézik a belőlük készült filmeket eme termékeny, de nem biztos hogy jó írónak?

Hogy miért is nagy eredmény a Carrie? Egyrészt a horrort egy gimnázium falai közé, tinédzserek átlagos életébe, átlagos, ám rendkívül nagy hatású hétköznapi problémái közé vegyíti. A történet látszólagos hitelességét csak tetézi a regény formája, a csordogáló sztori közé emelt fiktív dokumentumokkal, miközben a regény képes egyszerre mesélni a felnövéssel járó testi és lelki folyamatok kellemetlenségéről, a gimnazisták életkori megpróbáltatásairól, a vallási bigottság következményeiről, vagy épp a családon belüli erőszakról. Mindemellett az ifjúsági rémregények egy egészen új dimenzióját nyitotta meg a tinihorrorok csúcsidőszaka előtt. Carrie 9. Tortúra Paul Sheldon, a sikeres író, és Annie Wilkes, az ő legnagyobb rajongójának kamaradrámája az egyik legsokkolóbb a King életműből. A Mester ezúttal száműzi a természetfeletti borzalmakat, helyette egy kőkemény pszichológiai thrillert kovácsol, mely garantáltan megtépázza az olvasó idegeit. A Tortúrában éppen az a legfélelmetesebb, hogy nincs benne misztikum; amitől ezúttal rettegni kell, az maga az emberi psziché legmélyebb bugyra, ezáltal a történet sokkal átélhetőbb, hiszen Annie Wilkes "csak" egy ember, és mint olyan, bármikor szembe jöhetne velünk is az utcán.

Találunk még motívumokat, melyek valószínűleg King drogmámora közepette születhettek (Chüd szertartása, az Azzal vívott ádáz elmeharc mindenképpen ilyen, ráadásul a '90-es tévéverzió e tekintetben fantáziadúsabb: ott a gyermek- és felnőttcsapat két nagyszabású összecsapása Pennywise-zal más és más módon zajlik, míg itt mindkettő ugyanazon furcsa rituálé keretében, ráadásul a gonosz is mindkét idősíkban egy hatalmas pók formáját ölti). A regény azonban kellemesen hömpölygő és szórakoztató, King telis-tele pakolja az ötvenes évek iránti nosztalgia felkorbácsolását célzó popkulturális utalásokkal, hol gyermeteg, hol kifinomultabb humorral, és szinte még azt is megbocsátjuk, hogy a zárlathoz közeledvén egyre több, Coelho tollára illő bon-mot-val találkozunk, melyek a szeretet, a barátság, a hit és a bátorság fontosságát foglalják falvédőbölcsességnek is beillő tételmondatokba. A regény azonban kisebb-nagyobb ügyetlenségei és furcsa részletmegoldásai (azt említettem már, hogy Az - tessék megkapaszkodni - nőnemű? )

Pennywise eredettörténete viszont a regényben egyszerűen béna. A hatalmas Teknősbéka, aki évmilliókkal ezelőtt kiokádta magából az általunk ismert univerzumot és vele együtt a gyermekhússal táplálkozó bestiát is, olyannyira elborult ötlet, hogy valószínűleg King jó néhány kokaincsíkot felszippantott, mielőtt kipattant az agyából. A könyv mindamellett túlságosan sok obszcenitást és naturalisztikus leírást tartalmaz, ifjúsági regényhez, felnövéstörténethez képest meg pláne. (Kingnél például Bowers és galerije undorító, hájas, pszichopata véglények, nem olyan filigrán, lenyalt hajú, bőrdzsekis rosszfiúk, mint a filmekben. ) A Beverly és a hat fiú közti csatornabéli szexjelenet sem könnyen emészthető, lévén, 11 éves gyerekek végzik az aktust, de aki tudja, hogy King - minden képzeletgazdagsága ellenére, vagy éppen amellett - vérbeli beteg elme, az talán nem akad fenn rajta annyira. Mindazonáltal a hangulatteremtés ragyogó: Derry elátkozott, primitív indulatoktól fűtött, szennyes és provinciális kisvárosa lidérces és visszataszító, szinte marsbéli táj, olyannyira, hogy az ember szívesebben lakna a Holdon, mint itt.

Többször is foglalkoztunk már az oldalon örök kedvenc horrorírónk munkásságával, sorra vettük azokat a regényeit, melyekre még nem csapott le Hollywood, igyekeztünk megfejteni, miért sikerül olyan pocsékul legtöbb művének adaptációja, sőt, megkíséreltük feltárni legnépszerűbb regényeiben megbúvó lélektani tartalmakat is. Itt az ideje, hogy bemutassuk a mi szigorúan szubjektív listánkat az általunk leginkább kedvelt King-regényekről. Feltűnhet majd mindenkinek, hogy a listában nem láthatjátok egyik Setét Torony-kötetet sem, az ok egyszerű: ez a monumentális regényfolyam még ennél is többet érdemel, ráadásul a 8 megjelent kötet egyetlen gigászi műként értelmezendő, akárcsak A Gyűrűk Ura, és egészen egyedi helyet foglal el King-munkásságában, így inkább most az önálló köteteit vettük sorra. A legtöbb persze közmegegyezéses kedvenc, egy-két kivétellel, de az tény, hogy gyakorlatilag mára mindegyik szerves része a horror és a popkultúra történelmének. Stephen King életmű 10. Carrie A telekinetikus képességekkel bíró, erőteljes szülői és vallási elnyomásban élő diáklány története 1974-ben váratlanul nagy sikert hozott írójának, és elindította azon a pályán, mely később a popkultúra legnépszerűbb írójává tette.

  • Stephen king az könyv vélemény video
  • Vérmérgezés mennyi idő alatt alakul ki
  • Stephen king az könyv vélemény 5
  • Stephen king az könyv vélemény 2017
  • Stephen king az könyv vélemény tv
Sun, 26 Sep 2021 01:14:27 +0000

Sitemap | Lökd a ritmust letöltés magyarul, 2024